Forumi Ulqinit
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forumi Ulqinit

Televizori i par Islam i Ulqinit www.mogulus.com/tviulqin
 
ForumFaqja kryesoreGalleryLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Prindërit, pesë vajzat e të cilëve u mbytën në një natë!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin


Numri i postimeve : 124
Join date : 20/11/2008

Prindërit, pesë vajzat e të cilëve u mbytën në një natë! Empty
MesazhTitulli: Prindërit, pesë vajzat e të cilëve u mbytën në një natë!   Prindërit, pesë vajzat e të cilëve u mbytën në një natë! EmptyThu Jan 01, 2009 1:26 am

Prindërit, pesë vajzat e të cilëve u mbytën në një natë!
IslamBosna.ba – Në Gaza sulmet izraelite kanë mbytur pesë vajza të një familjeje. Më e vogla i kishte 4 vjet, më e madhja 17. Quheshin Xhevahir, Dunja, Semra, Ikram dhe Tahrir.
Janë mbytur kafshërisht në një natë, në shtëpinë e tyre, derisa ishin duke flejtur. Babai i tyre, Enver Balushah, tregon: "Kemi qenë duke flejtur, kur dëgjuam një fërshëllimë të tmerrshme. Muri i xhamisë së afërme u rrënua në shtëpinë tonë. Unë me bashkëshorten ishim në një dhomë bashkë më foshnjen tonë 15 muajshe, Muhammedin. Në dhomën tjetër flenin shtatë vajzat tona. Në ndërkohë u gjendëm nën rrënoja. Fqinjët vrapuan të na ndihmojnë dhe na dërguan në spital. Atje na lajmëruan për vdekjen e vajzave tona."
Enveri vazhdoi: "Kërkoj dënimin e liderëve të armikut. Sikur të mbytej ndonjë fëmijë izraelit, e gjitha bota do të ngritej në këmbë. Gjaku i fëmijëve të tyre është shumë i vlefshëm, e i fëmijëvë tanë është shumë i lirë. Ftoj botën e lirë dhe institucionet ndërkombëtare të drejtësisë që të na i mbrojnë fëmijët tanë. Le të ndalen këto vrasje dhe rrënime."
Nëna e vajzave të vrara, Samira Balushah, në spital është lajmëruar për vrasjen e vajzave të saj dhe tani gjendet në terapi me medimamente për qetësim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://ulqin.albanianforum.net
 
Prindërit, pesë vajzat e të cilëve u mbytën në një natë!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forumi Ulqinit :: Lajme nga Bota-
Kërce tek: